V neděli 22. 11. skončil poslední BeEager Camp roku 2015. Jaký byl?

Listopadová sestava! Chybí nám už jen Riško.

Listopadová sestava! Chybí nám už jen Riško.

Byla nás plná chata. 9 účastníků, 3 mentoři, 2 lektorky (a plná trouba voňavých perníčků). Kdo konkrétně? Nápověda pro začátek – všichni jsou osobnosti každým coulem.

Začneme našimi statečnými účastníky:

Mirka – miluje zvířata. Na první pohled z ní vyzařuje nesmírný klid. Určitě si všimnete, pokud se s ní osobně potkáte. Momentálně pomáhá studentům se studiem v zahraničí. S tím je spojena i její vášeň pro cestování a poznávání. Jejím snem je pomáhat zachraňovat exotická zvířata všude po světě.

Michal – koupí pozemek s rybníkem, zvelebí jej, vybuduje chatovou osadu, bude učit. To je Michalům sen, s jehož realizací po BeEager Campu začíná. Mimochodem, je ‚ajťák‘.

Rišo – jeho energie vás dostane. Nebo minimálně vás nakazí dobrou náladou. Vyzkoušel si práci managera hotelu v Anglii a učení angličtiny zážitkem. Díky jeho osobnosti a zkušenostem se začal přirozeně věnovat koučinku a lektorování, kde se našel. Jeho postřehy ocenili i samotní účastníci Campu.

Janey -

Jan – za vším, co řekne a učiní, hledá logické opodstatnění. V debatování je jako ryba ve vodě a piškvorky jsou jeho velkou vášní. Jan je studentem práv na Karlově univerzitě.

Adéla – ačkoliv studuje ekonomickou geografii a regionální rozvoj, její velkou vášní jsou děti a různorodé aktivity k nim se pojící. Děti nejsou její jedinou zálibou. Pokud jí dáte do ruky mikrofon, sami se přesvědčíte o její další vášni – moderování. A přesně tím směrem se také ubírají její sny a aktivity…

Míša – zkušená průvodkyně a lektorka řečtiny. Cestování je velkou součástí jejího života a neumí si jej bez něj představit. Možná i proto začíná podnikat v oboru velmi příbuzném – zprostředkování práce v zahraničí. Užívá si svobodu, kterou ji práce na volné noze přináší a miluje pocit být sama sobě pánem.

Adam – po pár minutách s Adamem si jej spojíte s dobrým vínem. Aby taky ne, při studiích totiž vyrábí a prodává vlastní víno (a že je výborné!). V tom by se chtěl i nadále rozvíjet.

Lucka – nadšenec do HR. Ráda by se v této oblasti rozvíjela a získala, co nejvíce zkušeností. Je nebojácná, což také dokazuje mimo jiné také výčet zemí, která stihla za svůj život navštívit. Na první pohled se může zdát tichá a nenápadná, když s ní ale strávíte více času, ukáže vám, že přesně ví, o co jde.

A koho jsme měli na Campu z řad mentorů:

Hanka Caltová – zaujala účastníky nejen tím, že má za sebou kariéru podnikatelskou i korporátní, ale také tím, jak klidný a vyrovnaný člověk je. Zdůraznila, jak je důležité mít rovnováhu v pomyslném trojúhelníku života, práce a rodiny.

Radan Jünger – vedl s účastníky debaty nejenom o rozdílech mezi veřejným a soukromým vysokým školstvím. Všichni jsme si od něj odnesli myšlenku – „Všechno jde, jen malé dítě ne.“

Eva Vysekalová – je již mezi mentory stálicí. A ani tento Camp nezklamala. Naopak! Ukázala nám, jak se znovu zvednout, když jste sraženi na kolena. Jak odhodlanost a tvrdá práce nese své ovoce.

Mentoři byli naprosto otevřeni ve všech tématech, která jsme spolu nakousli. Pomohli účatníkům odpovědět si na otázky, které je trápily nebo pálily.

Podívejme se na myšlenky, které si účastníci z Campu odnáší:

  • Nikdy to nevzdávat! Když v životě spadnete na dno, neznamená to selhání ani konec, zvednete se a vydáte se dál a třeba i lepším a novým směrem.
  • Zvednout se začít dělat vše, o čem mluvíme! Aneb jaké si to uděláš, takové to máš.
  • Všechno jde.
  • Proces rozvoje nikdy nekončí.
  • Tvoje firma je tvým obrazem.
  • Jasná vize = vyšší šance úspěchu.

Co říci závěrem? Vítáme mezi Eagers 9 nováčků!

Poslední společná před odjezdem. Víno dodáno naším dvorním vinařem Adamem!

Poslední společná před odjezdem. Víno dodáno naším dvorním vinařem Adamem!

Rok 2015 tedy končíme počtem 82 Eager absolventů. Kolik nás bude příští rok? :)