Když se do programu BeEager začalo zapojovat více a více zajímavých lidí, kteří se navzájem neznali, rozhodli jsme se dát je všechny dohromady. V jeden den, jeden čas. Pro milovníky čísel – absolventů BeEager Campů je k dnešnímu dni 73, mentorů 26 a k tomu byl otevřen BeEager Sklep. Ano, to se již dostáváme na pěkná čísla.

Mottem celého setkání, a myslíme, že s tímto mottem nezůstaneme pouze u setkání, bylo – „Propojujeme nadšení se zkušeností“.

Jak samotná akce vypadala?

Byla sobota 7. 11., 9:48, Ostrava, Business centrum Gong. Přišli první nedočkavci. Ti nás vždy potěší. Pro všechny jsme měli nachystány welcome balíčky. Nemohli v nich chybět sponzorské předměty od našich partnerů (firem KVADOS, Hitrádia ORION, studentských časopisů Sokolská 33 a Underground) a networking listy – přece se chceme propojovat!

I. Blok – BeInspired

S prvním blokem programu jsme začali na čas (pozn. redakce: další příjemné překvapení dne!) a prostor dostali 4 řečníci. Každý z nich měl 15 minut, aby vystihl hlavní myšlenky na téma – „Jak vnímám mladou generaci?“. Tento blok, pojmenovaný BeInspired načal Jan Podzimek ze společnosti Pria, s.r.o. Následovala Gabriela Wojaczková, personální ředitelka společnosti KVADOS, a. s. a Eva Vysekalová, majitelka společnosti Daně v pohodě, s. r. o. Do čtvrtice se nám k tomuto tématu vyjádřil i generální ředitel společnosti TATRA TRUCKS, a. s., Martin Bednarz.

II. Blok – BeSmart

Po obědě jsme se vrhli na blok BeSmart, kde jsme si mohli vybrat 2 workshopy. Nebylo to vůbec jednoduché rozhodování. Usuďte sami:

Jarka Kořená – Jak vyrazit na cestu k finanční nezávislosti

Honza Müller – Behaviorální ekonomie – co to je a jak ji využít?

Jan Podzimek – Budujeme značku, která plní sny

Regina Bednaříková – Networking sám kontakty nesežene

Klára Ponczová – Lekce svádění aneb jak to udělat online tak, aby Tě chtěli …

Dušan Vystrčil – Jak přežít v informační době

Možná někteří podle jmen již poznali, ti, co neoznali, tak podotýkáme, že všechny tyto workshopy byly doručovány samotnými Eagers!

Ale co přišlo potom, to nikdo nečekal. Mezi Eagers máme velmi šikovnou slečnu, jejíž jméno je po setkání všem dobře známo. Barbora Haltofová upekla naprosto famózní muffiny, kterým neodolal ani jeden z přítomných.

Taky byste si dali jeden?

Taky byste si dali jeden?

III. Blok – Open minds

Po takové pauze a plni sil jsme pokračovali v bloku nesoucí název Open minds. O co šlo? Pracovali jsme ve skupinkách na různých tématech, které nás pálily nebo nás zajímaly a chtěli jsme se o nich dozvědět více. Řešili jsme témata – Jak si udžet drive, Jak si vybrat správné lidi do týmu nebo Jak na obchod.

Prezentace jedné ze skupinek v bloku Open minds.

Prezentace jedné ze skupinek v bloku Open minds.

IV. Blok – Křest knihy „Jak získat vysněnou práci“

Měli jsme také tu čest být u křtu knihy „Jak získat vysněnou práci“, jejímž autorem není nikdo jiný než myšlenkový otec celého programu BeEager, Vlastimil Orlita. Kniha vychází z pěti základních hodnot, na kterých je postaven BeEager. Během křtu jsme ovšem přišli ještě na jednu zásadní věc. Můžeme i říci – na další hodnotu. A to je ochota POMOCI lidem kolem sebe. Proto také chceme tvořit komunitu. Ono totiž platí, že síť propojuje, ale komunita se stará.

Po slavnostní sabráži bylo dílo pokřtěno!

Po sabráži bylo dílo slavnostně pokřtěno!

Co by to bylo za historicky první setkání, kdyby na programu chybělo ocenění nejlepších Eagers a mentorů?

Naši nejlepší Eagers a mentoři.

Naši nejlepší Eagers a mentoři.

Tímto jsme také oficiální část uzavřeli, ale ani zdaleka jsme nekončili. After party byla, řekněme, vydatná. Sladkou třešničkou za celou sobotou. Která nás obohatila, ať již programem, tak přítomností všech hostů a zúčastněných.

Na více fotek se můžete podívat zde.

PS.: Těšíme se na příští rok a jak jsme si slíbili, příště v tom větším Gongu!